محمود بدیه

محمود بدیه متولد 1335 ساکن بوشهر است. فعالیت ادبی را از سال 1375 با مطالعه ی ادبیات داستانی آغاز کرد و در سال 1387مجموعه داستان (مگر نه این است که چشم ما در جهان چشم او میریزد) را منتشر کرد. در سال های بعد همکاریش با سایت های ادبی و نشریات استانی در زمینه ی نقد ادبی و نمایش ادامه داد  و در سال 1397 مجموعه داستان «طعم نهنگ» را توسط انتشارات روزنه منتشر کرد. این کتاب دربردارنده 5 داستان کوتاه با عناوین «تل عاشقون»، «شرحی از ماه»، «شرحی از زمین»، «طعم نهنگ»، «واهیک گوش های سگش را وقتی می دوید دوست داشت» و «جنوبی» است.

در  حال حاضر چند سال است که با گروه ادبی جنوب داستان  در بوشهر فعالیت  میکند و در این بین دو رمان بنام های پوست طبل و خیام ! من در پیکدلی طبل میکوبم آماده ی انتشار دارد که اولی اقتباسی از سیاهپوشان نظامی ست و دومی روایت رمان در انگلستان میگذرد و گفتگویست بین خیام و فیتزجرالد است.

«طعم نهنگ» که عنوان کتاب برگرفته از آن است ماجرای زوجی را روایت می کند که در پی ساختن فیلمی مستند گاه با هملت در می آمیزند و گویا زندگی برایشان صحنه ی نمایش می شود.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم :

گارسون، آنها را از آبشش و بعد از دیواره‌های روده عبور داد. روده، رنگ‌های متنوعی داشت. آبی و زرد و بنفش در جلبک‌های قهوه‌ای. همگی در باریکه باله‌ی نهنگ پشت یک میز نشستند. رستوران خلوت بود. فقط یک میز دو نفره سمت چپ قرار داشت. یک خانم و آقا پشت میز نشسته بودند. هر دو صندلی‌شان را به دیوار باله نهنگ تکیه داده گرم صحبت بودند. با ورود جمع، آن دو ساکت شدند

نمایش یک نتیجه