روح‌الله سپندارند

روح‌الله سپندارند نویسنده و روزنامه نگار ایرانی متولد ۱۳۶۲ در شهر مشهد است. او تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر (پلی‌تکنیک) آغاز کرد اما در ادامه با تغییر رشته به علوم اجتماعی، در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد، سپس تحصیلات خود را در مقطع فوق‌لیسانس در رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران دنبال کرد.
روح‌الله سپندارند از سال ۸۳ همکاری خود را به صورت پاره‌وقت با مجلات و رسانه‌ها شروع کرد و در ادامه به صورت تمام وقت مشغول حرفه روزنامه‌نگاری شد. او همکاری با روزنامه‌های اعتماد، شرق، شهروند، وقایع اتفاقیه و چند روزنامه و سایت خبری دیگر در قالب خبرنگار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین دبیری و سردبیری بعضی رسانه‌ها را در کارنامه خود دارد.
سپندارند نویسندگی را با داستان کوتاه آغاز کرد و مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه او در قالب مترونوشت در روزنامه قانون و فضای مجازی منتشر شد.
همکاری با رادیو در قالب نویسنده برنامه‌ برای رادیو تهران و همکاری با رادیو اقتصاد نیز از دیگر فعالیت‌های اوست. سپندارند همچنین فیلم مستند «بوم سندباد» را درباره زندگی کشتی‌سازان بومی جنوب کشور، نویسندگی و کارگردانی کرده است.
رمان «اوم آغاز» نخستین رمان سپندارند است که روایتی عاطفی را در فضای سیاسی، اجتماعی و تاریخی ایران دنبال می‌کند و گوشه‌چشمی به تحولات سیاسی-اجتماعی سال‌های اخیر کشور هم دارد، این کتاب توسط نشر روزنه در سال ۱۴۰۱ منتشر شد. او یک رمان منتشر نشده‌ی دیگر و یک رمان در حال نوشتن دارد.

نمایش یک نتیجه