فاضل ترکمن

فاضل ترکمن نویسنده، شاعر و طنزپرداز متولد ۱۳۶۷ تهران و دانش آموخته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است. او فعالیت مطبوعاتی خود را از سال ۸۳ آغاز کرده است. کتاب «دختری که اشک‌های مرا پاک می‌کرد»، یکی از آثار اوست. نشر روزنه این کتاب را برای نخستین بار دراردیبهشت 1396 چاپ و در اختیار مخاطبان و علاقه‌مندان قرار داد.

ترکمن به درستی روی جلد کتاب و ذیل عنوان اثر خودش نوشته: «روایت های حساس از زندگی یک وسواس». تاکید او به ویژه از این جهت ارزشمند است که بسیاری از افراد، این گونه از آثار را با ادبیات داستانی اشتباه می گیرند. هرچند که نثرهای ترکمن همگی در دل خود داستان ها یا خرده داستان هایی را روایت می کنند، اما او به درستی نام مجموعه نثرهای خود را «روایت» گذاشته است.

روایت هایش در این کتاب درون مایه ای تلخ دارند اما نگاه لطیف راوی به زندگی، شیرینی‌هایی را به روایت اضافه می‌کنند. درست مثل داستان واقعی زندگی که مخلوطی از سیاهی‌ها و سفیدی‌هاست.

اما در آن سو همچنین می‌توان اذعان کرد که نویسنده بدون نیت خاص و یا به عمد رگه‌هایی از طنز تلخ را در آثار خود جای داده است. نوشته‌های او نه قصد حمله به زندگی ماشینی در شهرهای بزرگ و پر جمعیت و نه قصد دفاع از آن را دارد. در واقع کتاب دختری که اشک‌های مرا پاک می‌کرد روایت اکنون نویسنده است. در واقع فاضل ترکمن در این کتاب خود را به مانند مسافری ترسیم کرده که نه در پی خانه ساختن بلکه در پی پیش رفتن است.

نمایش یک نتیجه

دختری که اشک‌های مرا پاک می‌کرد

64,000 تومان
افزودن به سبد خرید